Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Święto Czerwonej Nocy
2018-02-25 09:39:19

Święto Czerwonej Nocy

 

Legenda tego święta potrafi być niezwykle interesująca. Przekazywana z pokolenia na pokolenie historia opowiada o niespokojnej zjawie, która dokładnie co rok, dnia 14 lutego kroczy utartymi przez ludzi ścieżkami.
Ktokolwiek ją spotykał miał ogromne nieszczęście, zważywszy na fakt, że po spotkaniu owego upiora traciło się serce, które dziwny byt zabierał ze sobą, pozostawiając na miejscu wyłącznie zimne truchło. W jedną taką noc liczba ofiar potrafiła dochodzić nawet i do dwóch tuzinów. Tu jednak historia się nie kończy.
Na polach niedaleko stolicy żył piekarz, który chcąc sprawić niespodziankę swojej lubej wykonał sercopodobne pudełko, w którym zamknął wszystkie słodycze, jakie tylko potrafił zdobyć, tylko po to, by osłodzić życie ukochanej. Opuszczając swój zakład i idąc krokiem pewnym w stronę domu swojej panny spotkał dziwną sylwetkę, powoli idącą w jego stronę. Sylwetką ową okazał się upiór, który względem opowiadanych historii okazał się jeszcze straszniejszym. Zjawa wyciągała bladą dłoń ku sercu nieszczęśnika, gdy ten zasłonił się słodkim pudełkiem. Obiecał oddać słodycze, jeśli tylko duch oszczędzi jego życie. Ku jego zaskoczeniu po otwarciu oczu zarówno tego czegoś, jak i pudełka czekoladek nie było.

Na wzór tej klechdy każdy mężczyzna dnia 14 lutego nosi przy sobie sercokształtny podarunek, po brzegi wypełniony łakociami, by w drodze do swojej ukochanej móc zaspokoić złaknionego serc upiora i udobruchać na tyle, by oszczędził mu życie. Jeśli tylko drogi nie zagrodzi jakiekolwiek licho, a mężczyzna podobnie jak i podarunek dotrą do
drugiej połówki, tradycja nakazuje, by na tle lutowego księżyca skonsumować zarówno pudełko słodyczy, jak i swoją prawdziwą, nieskazitelną niczym miłość.
Dlatego do święta Czerwonej Nocy przyczepiono ładkę święta zakochanych, gdyż to właśnie wtedy jest ten moment, gdy mężczyźni narażają własne życie, by chronić swoje ukochane od okropnego, przemierzającego drogi upiora.

Opis wypocił dla nas: Shubert ID 3959

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.011 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94