Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Bieda
2017-04-26 10:41:53

Poziom: 8

No cóż chłopcy, można rzec... Większa Bieda to już nas spotkać nie mogła.
~ Bolko, herszt najemników tuż przed starciem z Biedą

Wygląd: Bieda jest jedną z sióstr śmierci, podobną do niej w każdym bodaj calu i straszniejszą o tyle, iż nigdy nie przynosi ukojenia od siebie samej. Wychudłe ciało wyższej niż najroślejszy mąż kobiety o nienaturalnie długich nogach i ramionach porusza się powoli, napinając na widocznych kościach zielonkawą, pełną starczych plam skórę. Długie palce grają w powietrzu, jakby rozplatając niewidzialny kobierzec losu śmiertelników, podczas gdy puste oczodoły łysiejącej czaszki patrzą przed siebie… a nawet jeszcze głębiej.

Walka: Bieda nie jest zwyczajnym stworem. To istota Zripy, podobne demonom monstrum będące potwornym mieszkańcem gobelinu przeznaczenia. Przez to, gdy przyjdzie skrzyżować z nią swe ostrze, przeciwko śmiałkom zdaje się buntować sama rzeczywistość. Żaden cios wyprowadzony w biedę nie ma pewnych szans trafienia, nawet zadany najwprawniejszą ręką. Tajemne moce, dotąd posłuszne swym panom nagle podnoszą bunt. Sama Bieda zaś, jak mawia slavskie przysłowie, dusi okrutnie swe ofiary, ściskając gardła aż posłyszy pisk wyciskanego zeń życia. Żywi się bowiem nieszczęściem i śmiercią swych ofiar.

Występowanie: Jak Bieda pojawia się wśród krain śmiertelników, nie rozumie do końca nikt z nich. Wiadomo jednak iż slavscy wieśniacy, słynący ze swej mściwości, potrafią niejako „hodować” Biedy przy pomocy starożytnych, ludowych guseł i nasyłać je na domostwa swych sąsiadów. Pozbyć się jej można podobno jedynie przenosząc ją dalej, niczym chorobę, do innego domostwa. Legendy mówią jednak o potężnych Biedach, prawdziwych fatum które wędrują po świecie jakoby w poszukiwaniu kolejnych ofiar, których koleje losu przyciągają te stworzenia niczym truchło padlinożerców. Być może nieznane przeznaczenie lub z dawana rzucona klątwa przywołała jednego z tych pasożytniczych duchów na Łysą Polanę, na zawsze przeklinając to potępione miejsce.

Występuje w lokacjach/instancjach:
Łysa Polana
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.057 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94