Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Rynek materiałów - działanie
2022-07-28 14:16:58

Rynek materiałów to ciekawe zjawisko ponieważ posiada on własną mechanikę działania, którą postaramy się w tym artykule przybliżyć. Sam rynek dzieli się na dwie listy:

1. Oferty sprzedaży - kiedy wystawiamy oferty sprzedaży. Ta lista jest posortowana według ceny od najniższej do najwyżej. Nie można tego sortowania zmienić, zawsze najlepsze (z punktu widzenia kupującego) oferty będą na samej górze. Jeśli chcecie się tam znaleźć musicie dawać niższe niż konkurencja ceny.

2. Oferty kupna - kiedy wystawiamy oferty kupna. Ta lista jest posortowana według ceny on najwyższej do najniższej. Nie można tego sortowania zmienić, zawsze najlepsze (z punktu widzenia sprzedającego) oferty będą na samej górze. Jeśli chcecie szybko kupić materiał to dawajcie wyższe ceny skupu niż konkurencja.

Sprzedaż

Żeby sprzedać materiał, należy go oczywiście posiadać. Nie można jednak dać dowolnej ceny sprzedaży, cena będzie zależna od średniej ceny na rynku z transakcji sprzedaży z ostatniego tygodnia. Można dać cenę, która maksymalnie będzie 15% wyższa lub niższa od ceny średniej. Zmiana więc ceny rozłożona jest w dłuższym okresie. Oczywiście nadal można manipulować ceną średnią na rynku, jednak wymaga to strategii długoterminowej. Trzeba dużo sprzedawać i kupować po wyższych cenach, by cenę podbić lub po niższych, żeby cenę obniżyć. Tutaj liczymy na grę interesów kupujących i sprzedających, przez co cena powinna po jakimś czasie oscylować w stałych przedziałach.

Wystawienie oferty na rynku niezależnie od tego, czy coś sprzedamy, kosztuje 5% wartości wystawianych produktów. Oznacza to, że wystawianie po coraz wyższych cenach będzie kosztować coraz więcej. Jeśli wystawimy ofertę i zmienimy jej cenę, to 5% zostanie pobrane tylko od różnicy cen (o ile nowa cena będzie wyższa niż stara). Opłata jest pobierana podczas wystawiania i jest bezzwrotna.

Kupno

Oferty kupna trochę różnią się od ofert sprzedaży ale nie w kwestii ceny, ta nadal musi oscylować +/-15% wokół średniej ceny. Żeby wystawić ofertę musimy wpłacić na rynek kwotę Koron jaką warta jest oferta. Jeśli więc chcemy kupić 100 miedzi po 1 Koronie za sztukę to musimy zapłacić 100 Koron i zostaną one odjęte z sakwy. Sprzedający na rynku ofert kupna nie płaci 5% kosztów jak w przypadku ofert sprzedaży. 

Inne frakcje

Ze względu na toczącą się walkę między frakcjami kupowanie od przedstawicieli innych frakcji obciążone jest dodatkową opłatą, która trafia do zarządców rynku. Opłata ta wynosi 10% wartości transakcji i jest doliczana do ceny podczas kupowania/sprzedawania. Jeśli więc jakiś Slav wystawi miedź po 10 koron za sztukę, to kupujący z innej frakcji zapłaci 11 Koron za sztukę (oczywiście ta 1 Korona więcej trafi do zarządców rynku, a nie do Slava).

Lista handlarzy

Lista handlarzy jest tworzona na bazie statystyk z ostatniego tygodnia transakcji na rynku. Im więcej sprzedacie materiałów o dużej wartości, tym wyżej będziecie na liście.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.067 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94