Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Trójdroże
2017-12-30 12:37:26

Plan Trójdroża

Niewątpliwie największą miejscowością w Księstwie Jelenia jest Trójdroże i nic w tym dziwnego, gdyż to typowe miasteczko handlowe, którego centrum stanowi, jak nazwa wskazuje, rozwidlenie trzech dróg. Zmierzając na północ dotrzemy do mroźnej Norsy, kierując się na południe trafimy do stolicy Eadern, a wybierając drogę na zachód powędrujemy do Raweny. Dzięki takiej lokalizacji miasto prawie i wyłącznie utrzymuje się z handlu, toteż najbardziej obleganym miejscem jest rynek, który nigdy nie pozostaje pusty, a gwar przekupek i brzdęk monet słychać od wczesnego rana aż do zmierzchu. W jego centrum znajduje się duża studnia, która ponoć za marną monetę spełni najskrytsze życzenie. Trójdrożanie śmieją się z przesądu, jednak namawiają przyjezdnych do korzystania z usług „magicznej” studni, licząc na to, iż czerpiąc następnym razem wodę trafią na miłą niespodziankę.

Poza głównymi drogami Trójdroże obfituje w mnóstwo wąskich alejek i uliczek, które prowadzą w najbardziej oddalone zabudowania, a te nie prezentują się okazale; niskie, szare drewniane chatynki przeplatają się z klepiskami i lepiankami, które często opierają się o drewniany mur. Tylko bogaci mogą sobie pozwolić na mieszkanie przy trakcie.

Jednym z ciekawszych budynków w mieście jest mały kupiszta Wiewny przy rynku, jest ona jednak nietypowa, gdyż mieszkańcy Trójdroża sądzą, iż Ulotna patronuje nie tylko podróżującym, ale również wszystkim z czym związany jest handel, często też bogini odwiedza Glęwita, który odpowiada za kruszec, z którego bite są monety. Przybytek ma kształt koła z prostym zadaszeniem, a w środku również nie prezentuje się okazale. Najważniejszym elementem jest kamień ofiarny oraz drewniany słup z czterema odgałęzieniami, symbol bogini. Często też w obrzędach kapłanka wykorzystuje wodę ze studni.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.047 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94