Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Księstwo Chołowia
2018-10-17 18:06:02

Nazwa: Ksiestwo Chołowia

Miasto regionu: Sleszczyn

Władca: Bolko Gruby, zwany Dzik

Demografia: nieznana, głównie ludzie 

Produkowane dobra: zwierzyna, drewno, miód, dziegieć, smoła, popiół drzewny

Lokacje: Sleszczyn, Zadrzyce

Historia: 

Bolko Gruby, zwany Dzik:

Jowialny, otyły mężczyzna o czerepie pozbawionej już wszelkiej obecności włosów i szczecinie na wydatnej szczęce to nie jest obraz wzbudzający trwogę godną władcy. Tym bardziej, gdy ową czerwoną od przepicia twarz przetnie szeroki, szczerbaty uśmiech.

I dlatego wielu gości opuściło Sleszczyn nogami do przodu, z nożem w plecach.

Bolko Gruby może mieć śmieszny akcent Chołowian i wygląd pijanego warchoła, ale to jeden z najniebezpieczniejszych ludzi w całym Eadernie. Jego prawdziwą naturą jest bezwzględność połączona z chciwością i chorobliwym okrucieństwem. Mawia się, że Bolko przejął władzę przyczyniając się do “wypadku” ojca w czasie polowania, a potem sprzedał młodszych braci kupcom z Raweny.

Bolko Gruby to książe zbójeckiego narodu, czyli człowiek odpowiedni na odpowiednim miejscu. Wiecznie pijany, rubasznie obnoszący się złotem darowanym jako łapówki przez kupców i raweńskich szpiegów, istotnie wydaje się niegroźny. Wręcz głupi. Tymczasem swoich ludzi trzyma twardą ręką, o czym świadczą niedawne wydarzenia.

Otóż okrucieństwo Bolka wzburzyło nawet półdziką starszyznę Warchołwów. Dowiedziawszy się o tym, kniaź zaprosił ich na wielką biesiadę. Ci, którzy nie zdychali godzinami w męczarniach od zatrutego jadła, zostali zarżnięci jak świnie, słysząc jako ostatni dźwięk rechot pijanego księcia.

Po tym wydarzeniu zyskał tytuł Dzik. Nieprzewidywalna, brutalna świnia z lasu.

Jak widać, Bolko ma przewrotny charakter. Nie dziwi więc fakt, że zawiązał zdradziecki pakt z Raweną i teraz jego tereny są bezpiecznymi dla przybywających do Eadernu Imperialnych. Złupienie od czasu do czasu jakiejś raweńskiej karawany Bolko traktuje zaś jako sowity napiwek za usługi, nie zaś łamanie jakichkolwiek paktów...

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.212 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94