Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Paskuda
2018-02-26 17:09:47

Poziom: 10

Takoż to dziwnie ten świat ułożony, że im mniejsze stwórstwo tym bardziej uprzykrzone i niebezpieczne. Jakby rozmiaru swego wstydne, nadrobić złością i uczenkami niegodnymi chciało.

~filozoficzne rozważania żercy Wężygniewa samogonem inspirowane

 

Wygląd:Przede wszystkim paskuda małym jest stworzeniem i  z tego też powodu oraz panujących w skalnych chodnikach ciemności, nie do końca opisanym. Pewnikiem jest, że zębiska paskudy mają szerokie i ostre, co po ranach na goleniach pracowników kamieniołomu rozpoznać można. Oczy wielkie mają i wytrzeszczone, bo mimo że od wielu pokoleń w jaskiniach żyją, cały czas jeszcze na wzroku polegają, wypatrując jakichkolwiek drobin światła w podziemnych chodnikach. Paskuda gromadnie się pojawia, najliczniej w okresie zimowym, wtedy bowiem wylęgają się ze zwisających ze sklepień kokonów, głodne po śnie letnim, spragnione krwi...

Walka: Paskudy otaczają zewsząd swą ofiarę, wcześniej mamiąc ją stukaniami, szeptami i chrobotaniem. Rzucają się znienacka rozrywając nieosłonięte części ciała swoimi zębami, chłepcząc potem posokę, która ulubionym ich jest pokarmem. To dlatego żaden doświadczony skalnik nie wyrusza na zmianę bez typowych dla tego zawodu butów - ciężkich trepów z metalowymi cholewkami.

Występuje w lokacjach/instancjach:
Opuszczony kamieniołom
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.084 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94