Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Am'Arne
2017-12-30 12:24:19


Główne miasto regionu: Kalyn'tzar

Inne miasta regionu: Zaz'zkara, Drey

Kontrola: Sojusz, (południowo-zachodnia część pod kontrolą zakonu)

Władca:  

Położenie:
Historyczne granice Am’Arne sięgałyby miasta Calngor w środkowej Bertonie, lecz polityka przesunęła je już dawno bardziej na wschód. Obecnie ciagnie się ona od położonych nad Morzem Kła Gór Smoczych, przez jezioro Jokotak, aż do Szarych Skał. Na północy zaś granicę Am’Arne wyznacza dość niejasno przełęcz między tym pasmem górskim a Lodowymi Iglicami. Od wschodu krainę olbewa niepokojące Morze Yog.

Klimat:
Północno-zachodnia część Am’Arne, ciągnąca się wzdłóż Szarych Skał, to kraina wysuszonej, nieprzyjaznej ziemi obrosłej skarlałymi drzewami. Owiewają ją odbijające się od gór wiatry, a niesione nimi chmury tylko na północy niosą częściej deszcz, niż niepokojący mrok padające na łany milczących wrzosowisk. Im dalej na wschód, tym więcej zieleni. Kraina miedzy Lodowymi Iglicami, a Smoczymi Szczytami jest słonym, parnym bagniskiem kryjącym za powyginanymi chaszczami swych zdeformowanych drzew śmierdzące wybrzerze Morza Yog...

Geografia:
Na zachodzie, od granicy z podległą Zakonowi Bertoną, aż po rwący nurt rzeki Ainill i dalej ku tafli dziwnego jeziora Lokotak, rozciąga się spalona słońcem preria. Jest to kraina rachitycznych drzew i pożółkłej trawy, gdzie niewielu odnalazło cokolwiek poza zwątpieniem. Znajdujące się na południu Smocze Szczyty, opustoszałe wulkaniczne góry o czarnych, niczym spalonych ogniem skałach, rzucają na ten krajobraz swój ponury cień.
Im dalej na północ, wzdłuż Szarych Skał, kraina staje się posępnym wrzosowiskiem, gdzie mary znad jeziora Atakin gubią wędrowców wśród niepokojąco pustego krajobrazu. Dopiero granica z Daipei, dolina między Lodowymi Iglicami, a Szarymi Skałami, pokryta jest zielenią soczystej trawy.
Jeżeli zaś chodzi o wszystko to, co na wschód od jeziora Lokotak, to jest to nieprzebyte, parne bagno; gęstwina niepokojąco zdeformowanych drzew, wyrosła na słonym rozlewisku. Niewielu wędrowców odważyło się pójść głębiej w miazmaty tej krainy niż do “bogatego miasta”, Kalyan’Tzar. Podobno w głębi bagna znajdują się ogromne jeziora Dak i Dol, które pożerają mięso oraz kości, a jeszcze dalej gnijące wybrzeże zdradliwego Morza Yog. Najdalej na wschód zaś półwysep Ya’skhla z jeziorem Wanumanak, o którym mówi się iż nie ma prawa istnieć...

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.246 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94