Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Huldra
2019-03-09 15:16:50

Poziom: 13

Strzeż się młody wojowniku, byś nie sprowadził na swą wioskę nieszczęścia! Dziewka. którą przywiodłeś sobie na żonę, ta sierota, jest ruda. Ani chybi może być Huldrą!
~Stara Hagar, Wieszczka

Wygląd: Huldry to straszliwe potwory, wedle podań spokrewnione z trollami. Przybierają one wygląd urodziwych, młodych dziewcząt o rudych włosach i połyskliwych, jadowicie zielonych oczach. Zazwyczaj objawiają się w miejscach odludnych, całkowicie lub częściowo nagie, kusząc nieostrożnych wędrowców. Jeżeli głupcy, zwiedzeni urokiem Huldry, w porę nie dopatrzą się u niej wyrastającego krowiego ogona….
Wtedy potwór przenicowuje się na drugą stronę przez ziejącą zgniłą czernią przepastną jamę na plecach. Traci krągłe, miłe oku kształty na rzecz wypaczonych, drapieżnych rysów, ociekających posoką poskręcanych członków, długich pazurów i kłów. Kocie oczy, niczym zastygły jad, parzą spojrzeniem pełnym żądzy krwi i nic, ani nikt nie jest w stanie uratować głupca w ramionach Huldry.

Walka: Huldra zazwyczaj atakuje wykorzystując zaskoczenie spowodowane transformacją z pięknej dziewczyny w drapieżną quasi-demonicę i nie przebiera przy tym w środkach. Jej zęby są ostre, pazury zabójcze, a zwinnością prześciga rysie. Legendy twierdzą, jakoby Huldry były samicami trolli, tak więc nie powinien dziwić fakt, iż potrafią schwycić za ostrze miecza gołą dłonią i z łatwością wyrwać je wojownikowi, razem z połową ramienia.
Niemniej są podobno bardzo przeczulone na punkcie swojego wyglądu. Okaleczone lub potraktowane zdolnym wypalać rany specyfikiem szybko uciekną, nie chcąc ryzykować utraty swej “urody”. Szaleni skaldowie z Norsy twierdzą również, że Huldry można zauroczyć muzyką. Stawać by się miały wtedy otępieńczo zasłuchane w melodii, a nawet przychylne pieśniarzowi…

Występuje w lokacjach/instancjach:
Zatoka Długiej Bølle
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.116 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94