Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Świat duchowy
2016-12-21 13:28:04

Ultima Dei

Filar Światła, Niezmienny, Władca Porządku


Archowie, Najwyżsi słudzy Ultimy

Panowie Zastępów, Generałowie Niebiescy, Uczniowie Jego

Zeariel

(Wojownik Świetlisty)

Zastęp Gniewu Sprawiedliwego (Iustael)

Zastęp Siły Pobożnej (Valenael)

Zastęp Męstwa (Animael)

Zastęp Honoru (Verumael)

Zastęp Prawości (Dextrael)

Zastęp Czystości (Castael)

Zastęp Poświęcenia (Hostiael)

Maeriel

(Wydający Wyroki Sprawiedliwe)

Zastęp Osądu Słusznego (Atiael)

Zastęp Zgorszenia Świętego (Durael)

Zastęp Potępienia Należnego (Zariael)

Zastęp Kary (Irael)

Zastęp Pokuty (Azarael)

Zastęp Odkupienia (Turael)

Zastęp Łaski (Grael)

Illustriel

(Nauczyciel Oświecony)

Zastęp Poszukiwania (Petael)

Zastęp Pokory (Abiael)

Zastęp Poznania (Discael)

Zastęp Wiedzy (Doctrael)

Zastęp Mądrości (Sophael)

Zastęp Prawdy (Verael)

Zastęp Objawienia (Resael)


Niezliczeni Święci i Święte

Armia Boża, co poniesie Miecz w dniu Wojny Ostatniej


Zakon Umiłowany

Wojownicy Ultimy na ziemi

Śmiertelni słudzy Jego

Dłoń łaskawa, a grzmiąca


Jeden jest Filar Światła,

Trzech Archów, Uczniów Jego.

Siedem Zastępów wiedzie,

Po trzy Kręgi Celestian.

Siedem też jest ich Chórów,

Armia Świętych za Nimi.

Zakon zaś, Żywych stróżem.

ZNauk Niebieskich, pióra ojca Theodoriusa


Jak wiesz, Pan nasz umiłował praworządność i światło. Dlatego też wszystko, co niesie w sobie pierwiastek Jego woli, jest uporządkowane, nawet jeżeli nie jesteśmy w stanie owego porządku pojąć. Zaczynam tą naukę niejako od rzeczy oczywistej, głoszoną z ambon przez kapłanów od niezliczonych pokoleń, gdyż chcę byś ów prawdę miał teraz cały czas w myślach i sercu.

Gdyż w tym liście, napomnę cię o kształcie świata duchowego.

Jak wiesz chłopcze, istnieją księgi pełne pobożnej wiedzy, ale nie przeznaczone dla ogółu wiernych. Voluminy inkwizytorów i paladynów, gdzie zapisano mądrość zdolną zniszczyć proste umysły, mądrość, która zbyt cenna jest, by ryzykować jej opaczne zrozumienie. W księgach owych zawarto zależności między bytami niebiańskimi, delikatne powiązania ich domen oraz jurysdykcji, rzecz która jest niejasna nawet dla największych spośród uczonych w Księdze. Te ścieżki władzy i hierarchii objawiono świętym w postaci kabał - boskich planów świata.

Na środku Wielkiej Kabały, początku wszystkich innych, jest zawsze On - Ultima, Pan nasz, Niezmienny. Stąd takoż i jego miano, Filar Światła, gdyż od niego to bierze początek wszystko dobro. Wokoło Dei, stoją trzy istoty, Archowie. Święty Teodorius określił ich mianem “Uczniów Jego”, gdyż wiecznie wsłuchani są w delikatny szept Światła i sami wiecznie śpiewają hymn ku chwale swego Mistrza. Imiona ich to Zeariel - Świetlisty Wojownik, Maeriel - Wydający Wyroki Sprawiedliwe i Illustriel - Oświecony. Są oni przeto ucieleśnieniem trzech umiłowanych domen naszego Pana, to jest Siły przeciwko złu, Sprawiedliwości przeciwko niegodziwości i Oświecenia przeciwko ciemności. Nie są jednak w żaden sposób bogami, ni też pokrewni Ultimie. Zapamiętaj to, synu! Wielu już zwiodła pycha, a ogień oczyścił, gdyż właśnie tak sądzili.

Archowie są najwyższymi, są czystym ucieleśnieniem światła Ultimy, lecz to nadal tylko Jego sługi.

Archom służą zaś niebiańscy wojownicy, zwani Celestianami. Są to byty niżej w hierarchii, armia patronów światła. Niczym drobne promienie składające się na jeden blask, każdy z nich ma inne zadanie otrzymane od swego mistrza. Tak więc siedem jest Zastępów każdego Archa, po trzy w nich kręgi zależności. Te jedynie niewielu rozumie, lecz wiedza to przeogromnie potężna. Daje bowiem możliwość przyzwania pomocy konkretnego Celestiana, czy też jego hierarcha w Zastępie. Tobie, jak też prostaczkom, znani są zapewne niektórzy z nich: Grael, co przynosi łaskę, czy straszliwy Irael z mieczem kary. Ucz się jednak z Księgi i wyszukuj wiedzy o innych istotach niebieskich. Ona powiem przyda ci się, gdy dostąpisz zaszczytu przywdziania zbroi Zakonnika. Będziesz potrzebował Ich pomocy, Ich przewodnictwa.

Najniżej w niebiesiech, lecz nie najmniej chwalebnie, są święci. Tacy jak my, co polegli w imię chwały Obrońcy i dostąpili zaszczytu oglądania jego chwały. Wzywaj ich imiona, chłopcze! Bowiem znają oni dobrze śmiertelny ten padół i chętnie wspomogą wiernego, co ma czyste serce. Wzywaj imię świętego Teodoriusa, gdy nie rozumiesz Księgi. Zaśpiewaj razem ze świętą Beatrycze, gdy potrzebujesz rozeznania wśród ciemności zła!

Wzywaj świętych, gdyż oni ci pomogą, jako że to Armia Boga.

I z naszą pomocą tu, na ziemi, powiadam ci, Ultima zwycięży.

~"Dla pouczenia o wierze" pióra Klemensa, Przeora klasztoru w Lodanie


Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.202 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94