Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Obrzędy Khazadów
2016-12-21 13:57:53

Wödanfest - Odbywające się w dniu przesilenia zimowego święto upamiętniające zwycięstwo Wödana nad siłami chaosu kosmicznego, pod postacią potwora Yormüngda i wykucie przez niego Khazadów. W tym czasie Krasnoludy urządzają ostatnią przed zimą wielką ucztę, na której pije się ogromne ilości piwa, a stoły uginają się od wszelakich mięs. Jest to jedyne święto, gdzie otwarcie można dostrzeć oddawanie chwały Wödanowi za jego kunszt oraz odwagę bitewną. Zazwyczaj też tego dnia krasnoludzcy wojownicy wyruszają ze swych twierdz w poszukiwaniu sławy, a wodzowie odnawiają przysięgi braterstwa między swymi klanami.

Dzień Przodka- Dzień, w którym każdy klan czczi swego Przodka-założyciela. Jest to święto o lokalnym przebiegu oraz czasie, zależne od wspominanego wtedy herosa. Zazwyczaj jednak polega na doniosłej uczcie u stóp pomnika założyciela klanu, której przewodniczy starszyzna oraz Than. Obowiązkową częścią Dnia Przodka jest konkurs skaldów, mających ułożyć najlepszą opowieść o dokonaniach praszczura klanu. Wiele klanów obchodzi to święto kilka razy do roku, za każdym razem dla innego ze swych herosów.

Czas Młota -Krasnoludy z powagą oddają szacunek przeświętemu zajęciu, jakim jest dla nich praca. Wtedy to swe szczególne święto mają wszyscy Przodkowie, którzy zasłynęli jako twórcy, czy rzemieślnicy. Organizowane są wtedy wielkie targi, a w kaplicach Przodków rzemieślnicy porównują swe dzieła. Najlepszy zostaje wielce nagrodzony przez Thana, a jego wyrób włączony do skarbca klanu. W tym też dniu Kowale Run przygotowują najczystrzą, najbardziej kunsztowną surówkę metali, z których będą danego roku wykuwać potężne runiczne przedmioty. Wedle tradycji tylko tego dnia można przygotowywać owy surowiec.

Uczta Chwały- Gdy Krasnolud umiera dobrą śmiercią, pełną chwały czynów najgodniejszych w obliczu Wödana, wtedy jego ziomkowie z wielkim namaszczeniem żegnają go w ostatniej podróży do Chali Przodków. Najmężniejsi wojownicy klanu niosą jego ciało do kamiennego sarkofagu, gdzie spocznie na wieczność, przy dźwięku wojennych rogów i pieśni. Skald ułoży o nim pieśń, zaś Than złotem opisze jego imię w Księdze Przodków, by na zawsze chronił już i wspomagał Krasnoludy w boju.

Khazadzi z Ugralu i Norsy -Wödanfest jest najważniejszym świętem poza Ucztą Chwały i jest też swego rodzaju dniem wojowników. Wtedy to najmężniejsi z nich składają przysięgi dokonania wielkich czynów, mających uwolnić klan od niebezpieczeństwa, a świat od zła. Jeżeli klan ma jakiś wielkich wrogów, lub grozi mu niebezpieczeństwo w postaci potężnego potwora, bohaterowie ślubuję jego pokonanie właśnie w tym dniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.032 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94