Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Księstwo Jelenia
2018-01-03 12:23:10


Nazwa: Księstwo Jelenia

Miasto regionu: Trójdroże

Władca: Szyrko, syn Wębława, Władca Księstwa Jelenia, Pan Na Białym Dworze.

Demografia: Ludzie 58%, Skrzaty 10%, Elfy 8%, Krasnoludy 7%,  Bingerlingi 5%, Stolemy 5%, inne 7%.

Produkowane dobra: owoce, warzywa, zboże, ryby, kamień.

Lokacje: Trójdroże, Kamielisko, Las Jelenia, Zielonopole, Bryzgi

Historia: Historia Księstwa Jelenia nie różni się znacząco od historii innych regionów Eadern – większość została zapomniana, a tylko tradycja ustna i nieliczne pamiątki opowiadają, co się działo w dawnych czasach. Nazwa terenów, jak głosi rodowa wieść, bierze początki od Grata Jelenie Rogi, odważnego i porywczego wojownika z pierwszej połowy III wieku, który podbił tereny nie tylko należące dzisiaj do Księstwa, ale także duże obszary przylegające. Swój przydomek zaś wziął od tego, iż szykując się do walki przypinał do głowy rogi jelenia, a legenda głosi, iż nimi zabił swojego głównego rywala. Jego potomek Hedwin umocnił władzę nad regionem i starał się zbudować swój własny gród. Niestety, nie dożył tego dnia, a jego potomkowie mniej lub bardziej udolnie rządzili włościami. Liczne walki o terytorium doprowadziły do pomniejszenia się domeny Jelenia, jednak nadal miała mocną pozycję w roku 398, w którym to Rzynik Odważny zafascynowany ideą zjednoczenia wszystkich ziem, dołącza do Eaderna i oddaje mu część półwyspu Wilcze Kły. Tam Eadern wybudował swój zamek Kraszcz, a Rzynik stał się jego najwierniejszym wasalem. Po śmierci Odważnego Jelenia, władza przechodzi w ręce jego syna, Klewsza, który w roku 432 otrzymuje tytuł głównego doradcy króla, a jego włościa dostają status Księstwa. Przez resztę lat członkowie rodu Jelenia wiernie służyli monarchom, a teraz to dziedzictwo przeszło na Szyrka.

Kalendarium wydarzeń po upadku Tzar:

211 r. - Grat Jelenie Rogi powiększa swoje terytorium. Jego domena obejmuje Wilcze Kły oraz rozległe terytoria przylegające do nich

257 r. - syn Grata, Hedwin, umacnia władzę w regionie

398 r. - Rzynik Odważny przystępuje do Eaderna i oddaje mu część półwyspu, by ten mógł wybudować swoją siedzibę, która w przyszłości stanie się głównym miastem państwa Zjednoczyciela - Drohszczem

432 r. - Klewsz, syn Rzynika, zostaje mianowany Głównym Doradcą Króla, a jego włości dostają tytuł Księstwa

499 r. - Wębław, kontynuując tradycję przodków, oddaje się służbie monarchy

525 r. - po śmierci Wębława, władza w Księstwie przypada najmłodszemu synowi, Szyrkowi

Książę Szyrko:  

image

Pan na Białym Dworze prezentuje się w najmniej spodziewany sposób. Po swoich dzikich przodkach nie odziedziczył prawie nic z wyglądu. Nie jest barczystym, potężnie zbudowanym, brodatym wojownikiem z dzikich spojrzeniem i potężnymi łapskami dzierżącymi topór. Nie, Szyrko to wysoki, szczupły młodzieniec o mysich włosach, wodnistych oczach i odstających uszach. Zgarbiony, o sztywnych ruchach, z wiecznym katarem Szyrko nie prezentuje się nijak władczo, a ludzie z Księstwa nie są zadowoleni z takiego pana, szczególnie że nikt nie spodziewał się, że to on zajmie miejsce swego ojca. Niestety, dwaj starsi bracia umarli, a to anemicznemu najmłodszemu przypadła godność Księcia.

Szyrko za młodych lat nie skupiał uwagi ani rodziców, ani rówieśników. Zawsze pochłoniętymi opowieściami, bajdami i klechdami, chłonął najróżniejsze opowieści. Najbardziej interesowała go kultura wschodnia, a przełomowym momentem w jego życiu była podróż do Romany, gdzie pobierał nauki. Po pięciu latach wrócił do Białego Dworu bogatszy o umiejętność czytania i pisania, a także kilkoma księgami, które są rzadkością w Eadern. Na Dworze zaczął pisać do listy do znajomych z Romany, a także badać sobie tylko znane sprawy. Wywiązywał się również z obowiązku zarządcy, jakie mu powierzył ojciec.

W roku 525 zmarł Wębław, pozostawiając Szyrkowi całe Księstwo Jelenia. Nowy Książę żywo zainteresował się Kamieliskiem, inwestując w nowe kopalnie, a także otworzył sakiewkę, by wspomóc rozwój Trójdroża. Obawę mieszkańców wywołują tylko coraz dziwniejsi goście, którzy nawiedzają Biały Dwór, którzy najpewniej przybywają z Romany. Z racji na napięte stosunki z Carem nie są oni mile widziani, ale zaniepokojoną szlachtę Szyrko uspokaja twierdząc, iż należy poznać wroga.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.115 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94