Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Wiewna
2016-12-21 13:43:30

Imiona

Władczyni Powiewów, Pani Powietrza, Ulotna, Zielna, Pani Czterech Wiatrów, Nieokiełznana, Nieuchwytna, Kierująca Pogodą, Astä (dla Norsów).

Symbole

Pradawnym symbolem bogini jest trójkąt leżący na podstawie z belką poniżej szczytu, wykraczającą poza obręb figury. Czciciele Pani Powietrza rysują jako jej znak również podmuch wiatru czy różę wiatrów. Często też spotyka się symbol skrzydeł. Zwierzęciem cenionym przez Nieuchwytną jest łabądź, zaś rośliną - wszelkie ziela.

Wygląd

Wiewna to piękna, wiotka kobieta z dwoma parami rąk, zwróconymi ku czterem stronom świata, dłonie zaś są zwrócone ku górze, ku niebu. Z jej ramion wyrastają łabędzie skrzydła. Jej skóra jest tak jasna, że lśni w słońcu, jej włosy zaś to prawdziwa biel. Jest szybka i nieuchwytna, wędrując o świecie i szumiąc wśród lasów, traw i pól. Jej piękno zniewala każdego, jednakże nikt jej nie zdobył, choć o jej rękę walczyli Grzmibóg i Wodijan.

Domena

Pani Powietrza kieruje wszelkim wiatrem, powiewem czy zefirkiem. To ona odpowiada także w większości przypadków za zsyłaną pogodę. Jest ona patronką podróżnych i żeglarzy, gdyż sama podróżuje po różnych zakątkach świata i nieliczne tylko miejsca są dla niej nieodkryte. Opiekuje się także roślinami zielnymi, przez co często o pomoc do niej przychodzą alchemicy, medycy i zielarze.

Obrzędy

Prostodrogi - pierwszy dzień winnika jest poświęcony Pani Czterech Wiatrów. Z tej okazji domostawa Pogan stoją otworem dla każdego podróżnego. Ponadto powinno się postawić nowy drogowskaz, odnowić stary bądź zrobić cokolwiek innego, co przez długi okres czasu pomogłoby podróżnym.

Dmuchawice - w dniu dwudziestego czwartego pajęcznika, wszystkie dzieci się radują, gdyż w tym dniu puszczane są w powietrze dmuchawice, czyli nadmuchane pęcherze zwięrzęce, które dzieci wcześniej kolorują i ozdabiają wzorami. A to wszystko na cześć Wiewny.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.118 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94