Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Obrzędy Ankhów
2016-12-21 13:49:01

Ka’Jafar - Obrzęd przy narodzinach nowego Ankhara. Wtedy to najstarszy wojownik rodu bierze do rąk noworodka i uroczyście tłumaczy mu czyim jest potomkiem, na oczach jego rodziny. Z zachowania niemowlęcia Ankharowie wieszczą charakter dziecka. Na jego podstawie nestor nada też stosowne imię. Ka’Jafar stanowi ważny rytuał, gdyż może zniszczyć pozycję Ankhara, nim ten postąpi pierwsze kroki w społeczeństwie wojowników. Płaczliwy noworodek okryje się hańbą i zostanie mu nadane haniebne imię, zaś odważny malec zyska przydomek który zjedna mu poparcie starszyzny oraz rówieśników.

Ba’fu - Oznacza to “Opowieść”. Najbardziej szanowany z wojowników, zazwyczaj nestor rodu lub społeczności, opowiada wtedy historię wojny Ankharów z bogami. Raz do roku mieszkańcy pustyni zbierają się przy, owianych piaskami, posągach swych dawnych bohaterów i wśród ciszy rozgwieżdżonego nocą nieba kontemplują legendę kosmicznej bitwy, gdzie krew lała się po firmamencie, a śmiertelni niewolnicy zabili swych ciemiężycieli z niebios. Następnie trwa wielka uczta, która staje się okazją do zdobycia uznania wśród społeczności, w czasie licznych pokazów sprawności.

Ka’Horeb - Obrzęd pogrzebowy Ankharów, polegający na mumifikacji ciała zmarłego. Jego bliscy składają mumię w grobie z pewną ilością darów oraz glinianymi tablicami, na których specjalna kasta wojowników spisuje starożytne znaki-zaklęcia, swoisty rodzaj pomocy dla ducha zmarłego w przetrwaniu wśród upiorów mrocznej otchłani Ho’Ereb.Pogrzeby stanowią dla Ankharów niezwykłą świętość, gdyż wraz z zabiciem swoich bogów, skazani zostali na wieczną tułaczkę w otchłani pełnej demonów. Dlatego też zmarli otaczani są czcią w czasie odejścia, a po niej nie wolno pod żadnym pozorem naruszać ich miejsca spoczynku.

Istotne są tu różnice w szczegółach związanych z daną społecznością. Same obrzędy pozostają te same, jednak każda grupa coś do nich dodaje. Znane są np. społeczności gdzie w czasie Ka’Horeb zabija się ankharskich niewolników zmarłego, by stali się jego armią w krainie Ho’Ereb. Inne grupy, zazwyczaj te z głębszej części Ushary, potrafią wykorzystywać Ba’Fu jako pretekst do eliminacji słabszych osobników w czasie śmiertelnych zmagań odtwarzających bitwę bogów z przodkami.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.029 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94