Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Kikimora
2017-10-04 09:20:31

Poziom: 10

Ideały nie istnieją, lecz pewna młoda dama, jakieś sto lat temu była bardzo bliska owej perfekcji. Dziewczę było piękne, miłe i uczynne a zwało się Kiria Kindel przez wszystkich zwana Kiki. Od rana do nocy leczyła rannych, zbierała zioła, pilnowała stad owiec oraz pomagała starszym mieszkańcom pobliskich wiosek. Jak by tego było mało, dobrze gotowała, nigdy na nic nie narzekała, nie trzeba było wiec długo czekać a wszelkie chłopy z okolicy zaczęły do niej smolić cholewki, kobiety natomiast znienawidziły ją, chore wręcz z zazdrości. Młódka nie miała chwili wytchnienia od natarczywych zalotników, a trzeba wiedzieć, że niektórzy źle znosili odmowę. Docinki i brak zrozumienia wśród płci pięknej były gorsze z dnia na dzień i miesiąca na miesiąc. Jednej nocy podpalono jej dom, innym razem ukradziono cała trzodę. W końcu okrzyknięto czarownicą rzucającą uroki na mężczyzn w okolicy, zlinczowano i ledwo żywą wypędzono do gęstego lasu na pewne zatracenie. Równiutko rok później z tego samego boru wyszła szkarada, która wymordowała wszystkich biorących udział w pastwieniu się nad nieszczęsną dziewczyną. Potwora okrzyknięto Zmorą Kiki lub też Kikimorą.

~fragment „Legendy wiejskie” pióra Ducariusa

Wygląd: Wysoka i szczupła, odziana w zielone szaty z kapturem, pod którym w strąkach zwisają włosy utkane z grubej pajęczej sieci. Przechadzają się po nich wielkie ospałe pająki, które szepczą i szydzą ze schwytanych nieszczęśników. Olbrzymia paszcza pełna ostrych niczym sztylety kłów, przystosowanych do wyrywania kawałów ciała jeszcze za życia ofiary oraz żółte ślepia odbijające nocą światło księżyca. Skóra sękata niczym kora dębu i równie twarda a wszystko to zwieńczone szponiastymi łapskami o długich białych pazurach.

Walka: W swym przebraniu przywodzącym na myśl wiejską dziewkę często wabi pięknym głosem nieostrożnych mężczyzn, którzy rozmiar błędu pojmują, gdy jest już za późno by zbiec. W walce Kikimora poza wgryzaniem się w przeciwnika i dosłownym zjadaniem go za życia, używa także magii, której uwalnianiu towarzyszy zapach zgnilizny i rozkładu. Zsyła na swe cele wizje mąk jakim ich podda, ale najgroźniejsze są jadowicie zielone pociski które niczym kwas palą wszystko z czym wejdą w kontakt. 

Występowanie: Zwykle są to łąki oraz leśne polany, odnotowano jednak przypadki, gdy stwór podchodził pod domostwa w pogoni za urodziwą dziewką, której wyglądu zazdrościł. Chłopi nie raz wspominają o nocnych odwiedzinach wsi, upiornych świecących w mroku żółtych ślepiach i żałosnych nawoływaniach stwora poszukującego mężczyzny, który doceni piękno Kikimory.

Występuje w lokacjach/instancjach:
Świerna Łąka
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.499 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94