Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Tøgg
2018-06-20 13:31:32

image

Plan miasta

Położenie i klimat:
Miasteczko położone w południowej części Norsy w leśnej kotlince otoczonej górami. Od północy są to śnieżne szczyty Gnja Laborn, od południa są to góry Północne. Niedaleka odległość od Eadern i pobliska obecność gór znacząco wpływa na pogodę. Zimy nie są tak straszliwe jak dalej na północ, a lata nie są tak miłe jak dalej na południe.

Historia:
Tøgg nigdy nie można było nazwać miastem. Nawet określenie miasteczka to zbyt dużo. Od dawien dawna pobliskie tereny służyły jako miejsce pozyskiwania drewna. Wędrowało ono potem w dół kotliny do zatoki, a tam już statkami w każdy możliwy kierunek. Tøgg to był zawsze duży tartak, największy w okolicy. Nigdy tu nie docierała zawierucha wojenna. Misjonarze Ultimy Dei omijali te tereny, Wspólnota Slavów jak i sami Norsi nie interesowali się tymi terenami, a Car był daleko za górami zajety swoimi sprawami. Tak mijały lata, na spokojnym wyrębie lasów i spuszczaniu bali rzeką. Dopiero w ostatnich tygodniach Tøgg rozrosło się na tyle żeby można nazwać go małym miasteczkiem. Niespotykany napływ nowych mieszkańców. Nowy, tajemniczy inwestor który przejął pobliskie kopalnie i tartaki. Wszystko to spowodowało szybki rozwój, jak i nieśmiały wzrost zainteresowania miasteczkiem przez wielkich graczy tego świata.

Wygląd:
Tøgg nigdy też nie było też uporządkowaną osadą. Ot to kilka porozrzucanych w nieładzie tartaków i pobliskich chat zmieszkanch przez pracujących w nich drwali i ich rodziny. Dopiero niedawny napływ nowych mieszkańców spowodował budowlany boom. Wytaczano nowe trakty, budowano nowe budynki. Nawet takie o których nigdy nie śniło się prostym drwalom.

Społeczeństwo:
Tøgg w większości zamieszkiwane jest przez prostych drwali, którzy z pokolenia na pokolenia, z dziada pradziada zajmowali się wycinką lasu. Wiedli proste życie w dość trudnych warunkach. Nigdy nie mieli więcej niż potrzebowali, ale żyli i pozyskiwali drewno. Ostatnim czasem wraz z nowymi mieszkańcami ze wszystkich stron świata zaczeli przybywać kupcy z towarami z odległych krain. Ludzie zarabiają więcej, wszystkim żyje się lepiej i dostatniej. Jednak mieszkańcy Tøgg nie zdają sobie sprawy jaką cenę będą musieli zapłacić za ten dobrobyt.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 1.385 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94