Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Dziwożona
2017-10-04 09:23:47

Poziom: 10

W swej pracy zwykłam przyjmować, iż wszelkie potwory, duchy czy też zjawy, mające być winne za zniknięcia i morderstwa, są tylko wymysłami protego chłopstwa, zupełnie jak odpowiadające za nieurodzaj złośliwe chochliki, które kwaszą mleko czy psują mięso. Zwykle okazywało się, że za owymi zbrodniami stali ich sąsiedzi lub nawet własne żony. Kilka tygodni temu jednak przekonałam się, że bywają wyjątki od tej reguły. Na przełęczy między Eadern i Romaną zaczęli znikać ludzie. Głównie w kwiecie wieku. Tamtejszy ciemnogród winił o zniknięcia tajemnicze istoty nazywane Strannyye Zheny, co można przetłumaczyć jako Dziwożony. Miały to być przeklęte przez Kikimorę kobiety, które kryły się po łąkach, by mordować zakochanych chłopców i dziewczęta, z zawiści o ich młodość, piękno i miłość. Klątwa którą na nie nałożono, miała być niejako zemstą za zawiść i krzywdy wyrządzone pewnej młodej i pięknej dziewce, którą nazwano wiedźmą i skatowano. Ponoć po dziś dzień Dziwożony nawiedzają piękne łąki na przełęczy...

~ fragment kryminału "Cynamon" opartego na autentycznych sprawach Inspektor Fahéj Illatos 

Wygląd: Są to zdeformowane starsze kobiety, o żółto-zielonej skórze pokrytej brodawkami, siarkowych oczach i glonowatych włosach. Ich długie, wyszczerbione paznokcie bardziej przypominają żółwie szpony, a na plecach znajduje się oślizgły mech. Wybrakowane uzębienie i obwisłe wargi tworzą makabryczny, szczerbaty uśmiech. Są nieco przysadziste i tęgie, wyglądając przy tym jak babuszki z koszmarów Stefana Króla, mają często u pasa szmacianą lalkę, co tylko pogłębia dziwną aurę owych plugawych istot.

Walka: Sama potworzyca może wydawać się pokraczna i niedołężna, lecz w ciągu chwili potrafi dosięgnąć szyi ofiary, by przegryźć skórę, kości i przerwać tętnicę szyjną. Nieszczęśnik momentalnie się wykrwawia, często będąc przy tym skalpowany. Zazwyczaj Dziwożony zdzierają ofiarom twarze, nie mogąc znieść bijącej od nich młodości. Nie wiadomo co robią z ciałami, ale podejrzewa się że zabierają je do legowisk, gdzie próbują się nimi niejako "nacieszyć".

Występuje w lokacjach/instancjach:
Świerna Łąka
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.124 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94