Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Ushara
2017-12-30 12:31:30


Główne miasto regionu: Kalish Baglein

Inne miasta regionu: Lut Malen, Wielki Port Sandar

Kontrola: Sojusz, (północny przesmyk pod kontrolą zakonu)

Władca:  

Położenie:

Ushara jest najbardziej wysuniętą na południe krainą kontynentu. Ze stałym lądem jest połączona tylko wąskim, kilkudziesięcio-kilometrowym pasem ziemi, zwanym Ziemią Jafthy. Od północy oblewa ją ogromne Morze Gran, zaś od wschodu Morze Południowe. Najbardziej na południe, za górami Ognistych Szczytów, rozciąga się niezbadana głębia oceanów, o której szepczą, iż ciągnie się aż ku końcowi świata.

 

Klimat:

Wybrzeża Ushary pozostają pod zbawiennym wpływem oceanu, osłabiającym skwar piasków na tyle, by przetrwała tu jakakolwiek cywilizacja. Im jednak dalej w głąb wydm, tym bardziej zabójcza staje się pustynia. Nie ma tutaj żadnych pór roku, a nieustannie lejący się z nieba żar ustępuje jedynie przerażającemu zimnu nocy.

Nieliczni szepczą, iż na południu klimat zmienia się ponownie, że powietrze jest tam wilgotne, a piaski ustępują miejsca dziewiczemu, strasznemu lasowi na podobieństwo bagiem Am’Arne. Nikt jednak nie powrócił z tamtych krain by to potwierdzić. Nikt o zdrowych zmysłach.

 

Geografia:

Na północy, wybrzeże Morze Gran, z Wielkim Portem Sanadan, gdzie spotkasz kupca z każdym możliwym towarem. Na wschód, graniczne skały z Twierdzą Lut’Malen ktorej mury czerwone już są od krwi pokoleń walczących o nią wojowników. Za nią Ziemia Jafthy, gdzie czeka tylko sztylet zbója lub śmierć z wycieńczenia. Kto zaś podąży na zachód, Szlakiem Karawan…

Pustka, królestwo nicości. Wielka Pustynia, Saul’habil. Bestie piasków i całe dnie wypełnione tylko gorącem.... Dopiero dalej, Ogniste Szczyty i stolica Ostatniego Hegemona, Kalish Baglein, Miasto Królów. Tam zaś, gdzie góry się rozstępują, a spod ziemi tryska rzeka Eur’tari rozciaga się Dolina Bakczu, porośnięta parnym lasem i skrywająca tajemnice jeziora Mosamba. Podobno woda odbija się tam kryształowymi refleksami od diamentów na dnie. Dnie, które skrywa również o wiele mroczniejsze sekrety niż wielkie bogactwa orientu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.054 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94