Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Atialon
2017-12-30 12:38:40

Plan Atialonu

Potężne wapienne wzgórze króluje nad nizinnym krajobrazem doliny. Wokół niego pełno zieleni łąk i lasów, zaś złoty kolor zbóż dodaje krajobrazowi szlachetności. Dlatego też biel potężnego wzgórza, wyraźnie odstaje od reszty. Tak naprawdę podziw budzi wyłącznie to, co na tym wzgórzu się znajduje.

Święta Twierdza.

Białe wieże swą strzelistością zdają się dotykać nieba. Potężny zamek osadzony jest pewnie na samym szczycie wzgórza. Zakonowi trzeba przyznać, że sztukę inżynierii opanował do perfekcji. Spoglądając na niektóre miejsca, zdaje się, że mury rzeźbione były ze skały jakby wyrastały wprost z niej. A przecież tak niedawno zostały wzniesione, potem i krwią tysięcy niewiernych. Niektórzy się dziwią, jak ten wapień może być tak nieskazitelnie czysty, skoro tyle nań krwi przelano.

Święta Twierdza jest praktycznie nie do zdobycia. Mówi się, że jest tak głęboka jak wysoka. Wskazuje na to fakt, że na teren budowy dostarczano ilość budulca znacznie mniejszą od tej, którą wykorzystano do budowy całego kompleksu budynków. Wapień miałby być więc pozyskiwany z samego wnętrza wzgórza, co oznaczałoby, że jest ono niemalże wydrążone.

Taki sposób budowy sprawił, że Twierdza może przetrwać oblężenie tak długie, jakiego jeszcze żadne z istniejących zamczysk nie przeżyło. Decyzją władz Zakonu, wszystkie płody rolne, przetwory, oraz  zapasy są przechowywane w rozlicznych podziemnych komorach. Tamtejsze warunku sprawiają, że żywność długo zachowuje świeżość, a odpowiedni sposób konserwacji przedłuża okres jej spożywalności. Samo wzgórze nie jest wyłącznie spichlerzem. Mieści się tam również zbrojownia, magazyn oraz największe znane lochy. Rzeczone lochy przekazane zostały na wyłączność Inkwizycji, której święta misja szerzenia miłości Ultimy jest priorytetem Zakonu.

Sama droga do wrót zamku jest niemożliwa do pokonania przez jakiekolwiek machiny oblężnicze czy też armie. Wokół całego wzgórza wiją się wykute w wapieniu schody. Co kilkaset metrów w skale wykuta jest również nisza, w której mieszczą się punkty kontrolne. Do pokonywania schodów wykorzystywane są muły oraz osły, jednakże taka wędrówka jak i transport są mało wydajne, toteż utworzono ogromne platformy, które wciągane są przez system lin z podnóża wzgórza aż na sam jego szczyt.

U stóp wzgórza bardzo szybko wyrosło prężnie rozwijające się miasto. Okala ono Świętą Twierdzę, co również stanowi przeszkodę w razie jakiegokolwiek ataku. Do miasta wiodą trzy okazałe bramy, wyrastające z murów równie białych jak i całe wzgórze. Miasto zaopatruje całą Twierdzę, administrację, armię oraz swoje własne potrzeby. Nadal jednak pozostaje w cieniu ogromnej budowli na szczycie wzgórza.

 
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.518 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94