Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Khazadzki bóg
2016-12-21 13:58:39

I uniósł swój młot Wödan, by krzesać gromy, by miotać gwiazdy przez czarne niebo.

I czynił Wödan wielką pracę. Dzień uczynił, noc uczynił. Poprzez wieczność bicie jego młota, stworzyciela.

I uniósł głowę znad Kowadła Wieków, gdzie Czas jest krzesany wśród ognia i dostrzegł dym na zachodzie.

Ryk wzniósł straszliwy Yormüngd, co ma tysiąc oblicz. Ziemia zadrżała od jego gniewu, jad trawił ziemię jak kwas, co przepala stal.

I zszedł Mędrzec z Góry, uniosłwszy młot swój wysoko nad głowę. Broda jego rozwiana, oblicze spokojne, a oczy pełne mocy.

Yormüngd, Smok Chaosu, ryczy raz jeszcze.

A młot Wödana miażdży jego czerep.Imiona

Ojciec Khazadów, Mędrzec, Wielki Stwórca, Kowal Świata, Mędrzec z góry (sam zaś kult często nazywają Pamięcią Ojców lub Chwałą Przodków)


Symbole

Wödana symbolizuje Specjalny runiczny znak Krasnoludów, symbolizujący mądrość i siłę, znak Tÿr. Poza tym każdy klan stosuje za symbol wiary stylizowaną podobiznę swego Przodka.

 

Wygląd

Swego Ojca Khazadzi zazwyczaj przedstawiają jako półnagiego, umięśnionego mężczyznę swej rasy, z rozwianą na burzowym wietrze śnieżnobiałą brodą i długimi włosami. Z prosto ciosanej twarzy bije mądrość oraz siła, a jego oczy lśnią od przeżytych wieków. Wödan dzierży zazwyczaj w sękatej dłoni ogromny runiczny młot, którym to wybija kolejne ogniwa łańcucha, na Kowadle Wieczności lub kuje gromy wśród ryku burzy.

Khazadzi z południa - Częściej przedstawia się go opartego o swój młot, jakby zamyślonego nad dziełem stworzenia. Tutaj Mędrzec ma również mniej ponure oblicze.

Khazadzi z Ugralu i Norsy - Kowalowi Świata brak jednego oka,a jego ciało pokrywa kunsztowna zbroja, wykuta wśród ogni kosmicznej pustki. Kalectwo Wödana jest wynikiem ciągłej wojny między Nim, a bogami orków i złymi mocami, jaką stoczył u zalania dziejów.


Domena

Wödan jest twórcą. Pierwszym kowalem i architektem świata. Nie ma jednak domeny, którą by się opiekował. Bardzo rzadko wtrąca się do spraw swoich khazadzkich dzieci, gdyż ich nieudolność urągałaby jego kunsztowi. Dlatego też ten cichy, nieobecny bóg pozostawia opiekę nad klanami dla Przodków.

Każdy klan ma swoich Przodków i to oni opiekują się domeną, z jaką są przez swoich potomków wiązani. Każdy jest też przy tym obrońcą klanu, z którego się wywodził.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.78 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94