Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Święte Księgi
2018-01-04 08:17:49

Od początku istnienia zakonu, powstały niezliczone ilości księg. Jedne świętsze od innych, drugie trywialne opisujące przeróżne rzeczy. Każda z nich zawiera jednak jakąś naukę dla wyznawców Jedynego.

 

Liber Celestiae od początku pozostaje najświętszą księgą zakonu. Pierwotnie księga ta została przekazana pierwszym Patriarchom najprawdopodobniej nawet przez samego Ilustriela. W niej to bowiem znajduje się cała mądrość. Powiadają, że w niej jest zawarta przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Wiedza zawarta na jej stronicach jest tak wielka, że w rękach zwykłych osób powoduje obłęd i utratę świadomości. Dlatego bowiem, oryginał księgi, przechowywany jest w prywatnych skarbcy Autarchów i tylko dla nich udostępniony. Istnieją także inne wersje owej księgi. Dopuszczone do duchowieństwa jak i pospólstwa przedruki, bezpieczne i wolne od niebezpiecznej wiedzy. Standardowe wydanie Liber Celestiale zawiera opis dogmatów, nabożeństw, pieśni pochwalnych, przypowieści i modlitw. Jest Słowem i Prawdą Jedynego dla strudzonych wyznawców jego.

 

Inna, nie mniej ważną, z także historycznego punktu widzenia są Apokryfy z Sintry. Księga, a raczej zbiór tekstów odnalezionych i uratowanych od zapomnienia, wywołały niemałe poruszenie wśród wyznawców. Niestety większa ich treść została utajniona i ukryta w najciemniejszych głębinach Wielkiej Świątynii, tak aby jej treści nigdy nie ujrzały światła słonecznego. Co zawierały owe teksty? Tego nie wiadomo i zapewne nigdy nie będzie nam dane tego poznać.

 

Warto także wspomnieć choćby o Objawieniach św. Ulthera, zawierające niesamowite i jak najbardziej realistyczne, wręcz apokaliptyczne opisy ostatecznego starcia Naszego Pana Ultimy z Wiecznie Wijącym Się.


Z innych wartych wspomnienia ksiąg można wymienić; Vitae Sanctorum św. Anzelma z Calngor - żywoty świętych ojców zakonu; Kazania Ojca Nicodemusa na każdy dzień roku, czy mniej religijne a bardziej militarne; Młot na Slavów - jak walczyć z slavami zachodnimi, Uwaga! Piechota - o taktyce militarnej zakonników, a nawet złowieszczą (dla heretyków i innowierców) Czarną Księgę Inkwizycji - vademecum adeptów Świętego Oficjum.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.072 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94