Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Ćmuch
2017-04-26 10:39:33

Poziom: 7

Podobno Głęwit upodobał sobie Ćmuchy jako jedne ze swoich świętych zwierząt. Jeżeli to prawda, musiałyby one być w jakiś sposób spokrewnione lub powiązane ze Żmijem, straszliwym stworem z legend przodków. Starsi powiadają, by bez potrzeby nie wypływać na mętne wody, gdzie żerują Ćmuchy, gdyż to drażni ich pana. Moim zdaniem same Ćmuchy są już wystarczającym powodem by tego nie robić…
~ Gniewko, woj Wspólnoty

Wygląd: Potwór ten często mylony jest z wielką ropuchą. Prawdą jest, że przypomina ją - ma podobnie wyłupiaste oczy, podobną barwę i oślizgłość skóry, choć jest jeszcze większy i cięższy. Jego wyróżnikami są ostre i wielkie kły oraz długi, kolczasy język.

Walka: Główną bronią ćmucha jest właśnie jego język, którym posługuje się nad wyraz zwinnie. Najczęściej owija nim swoje ofiary i przyciąga do siebie, by następnie rozszarpać je ostrymi kłami.

Występowanie: Zatęchłe moczary, pełne błota i plugastwa rojącego się w powietrzu niczym czarna, bzycząca chmura. Ćmuch zazwyczaj przebywa właśnie w takich miejscach, choć nie obce są mu też z pozoru normalne jeziora czy śródleśne sadzawki. Powiadają jednak, że szczególnie upodobał sobie miejsca o ponurej, trupiej aurze. To właśnie dlatego Ćmuchy widywane są wśród odmętów jeziora Robaczyska, które to podobno stało się cmentarzyskiem setek utopionych w jego odmętach wojowników.

Występuje w lokacjach/instancjach:
Jezioro Robaczysko
Wiedźmie bagna
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.088 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94