Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Krwiożercza ryjówka
2018-05-17 12:09:39

Poziom: 11

Widziałeś kiedyś coś tak majestatycznego i wzbudzającego trwogę jak ten cud natury?Zakrwawiony pysk, narkotyczne wizje, wszechogarniająca agresja i szaleństwo!Po prostu mały, ale wariat!

~ Bingerling o świętym zwierzęciu swojej rasy

 

Wygląd: Tych gryzoni wielkości kury nie da się pomylić z żadnym innym stworzeniem. Ich brązowe futro pełne jest fluorescencyjnych plam w różnych barwach, gdyż zwierzęta te uwielbiają nacierać się specjalnym rodzajem świecącego mchu o właściwościach psychodelicznych. Jest on również, poza mięsem ofiar, głównym składnikiem ich diety. Długie pyski są uzbrojone w rzędy długich kłów, które są na tyle duże, że zwierzęta te nie są w stanie w pełni zamykać swych mordek. Z tego powodu wyglądają, jak gdyby zawsze uśmiechały się w makabryczny sposób. Łapy i ogon pozbawione włosia mają różową barwę. Wszystkiego dopełniają małe czerwone oczka, świecące w ciemności, niczym u stworów z legend.

Walka: Zwykle wykorzystują atak z zaskoczenia, wyskakując na swego przeciwnika spod ziemi, kąsając boleśnie i zatruwając cel. Ich ślina z powodu specyficznej diety gryzoni, zawiera toksyny mieszające ofierze w głowie. Po zadaniu ciosu, znikają w jednym z swych tuneli, by po chwili powtórzyć manewr. Jeśli sytuacja robi się groźna, są w stanie atakować ogonem niczym biczem.

Święte zwierzęta: Krwiożercze ryjówki są głęboko zakorzenione w kulturze Bingerlingów i dotyczy ich wiele obrządków, oto kilka z najpopularniejszych:

Szamani tej małej humanoidalnej rasy odurzają się śliną krwiożerczych ryjówek, by zyskać narkotyczne wizje ukazujące im przyszłość ich ludu. Przy zbieraniu owego specyfiku, święte zwierzę oczywiście nie może ucierpieć, to rozwścieczyłoby duchy i zmąciło wizje.

Przed wielką bitwą należy złapać żywcem członka wrogiego plemienia, przywiązać na długiej linie do pala i ustawić przed norą ryjówek. Jeśli zwierzęta rozszarpią nieszczęśnika, oznaczać ma to zwycięstwo w nadchodzącej wojnie. Co ciekawe jeszcze nigdy nie odnotowano przypadku, by zwierzęta oszczędziły tak przygotowaną ofiarę.

Gdy jakiś Bingerling został skazany za poważna zbrodnię i upiera się co do swej niewinności, może domagać się  Gus an fhìrinn a shealltainn - próby ukazania prawdy, w której to całkowicie nagi i uzbrojony jedynie w kij pokona święte zwierze. Jeśli krwiożercza ryjówka da mu się zwyciężyć - znaczy że był niewinny, potwór o tym wiedział i poświęcił się by dowieść prawdy. Jeśli jednak oskarżony naprawdę popełnił zbrodnię, stwór rozszarpie go na strzępy.

Występuje w lokacjach/instancjach:
Bingerliński smętarzyk
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.03 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94