Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Ziemie Stanicy
2018-06-03 12:18:57

Nazwa: Ziemie Stanicy

Miasto regionu: Stanica

Władca: brak

Demografia: głównie Bingerlingi, trochę krasnoludów i Stolemów na północy, ludzie

Produkowane dobra: bryndzel, koniki wilskie, cynk, kamień

Lokacje: Wiły wielkie, Wiły małe

Historia: Najbardziej na północ wysunięty skrawek Eadern, od niepamiętnych czasów stanowiący gardziel, którą przejść można do mroźnej Norsy. Tutaj też nie raz w historii tej krainy wlewała się wojenna pożoga nadciągająca przez wąski przesmyk w górach, nazywany Ostatnią Stanicą. Nic dziwnego też, że lud tutaj mieszkający hardy jest i ponury. Nieurodzajne, skaliste ziemie niewiele rodzą żywności, lasów tu niewiele. Skromne poletka jedynie najbardziej wytrzymałe odmiany jęczmienia dają, które przerabiane jest skwapliwie na dumę regionu - bryndzel. Ten alkoholowy napój znany jest i ceniony niemalże w całym Eadern.

Porywiste wiatry schodzące z zachodniego krańca Gór Północnych przedziwne mają właściwości. Powiadają, że to tchnienia przodków Bingerlingów - wściekłych jak rosomaki Dziaduniów. Nic więc dziwnego, że gdy wiatr taki na niziny schodzi, mieszkańcy stają się jeszcze bardziej ponurzy i agresywni.

Ciężkie warunki tłumaczą też poniekąd kolejną cechę zamieszkującego Ziemie Stanicy ludu -oszczędność i zapobiegliwość, widzianą i wyśmiewaną przez obcych jako chorobliwe skąpstwo.  Dzięki temu jednak przetrwali na tych niegościnnych ziemiach. Co ciekawe nie są zorganizowani jak południowe krainy Eadern. Nie mają władcy a rzadko rozsiane wioski rządzą się własnymi prawami. Nawet największa z nich - Stanica niczym się nie wyróżnia. Jedynie odrobinę mniej obskurną karczmą, ale chyba jedynie tubylcy widzą jakąkolwiek różnicę. Za to znajdująca się tutaj Stajnia znana jest z małych, powolnych ale za to wytrzymałych jak tury koni, którymi przeprawić się można przez Ostatnią Stanicę.

Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.032 s | Liczba zapytań SQL: 7 | Engine ver.: 1.94