Uwaga! Gra jak i rejestracja została bezterminowo wyłączona.
Menu
Żyrek
2017-05-30 07:31:48

Poziom: 9

To sioło? Nii... żadna to ci zaraza wytłukła chopów. Sami paszliwon jak wsio w drzazgi poleciało. Dlaczego? Ano, Żyrki przez wiś przeszły...

~ Jedrek, wieśniak

Wygląd: Żyrki to psotne chochliki okołodomowe. Pośród wielu mar i paskud żyjących w obejściu człowieczym do najpośledniejszych należą. Z wyglądu przypominają gałgan przędzy wielkości szczura dorodnego. Człapią chyżo na ptasich nóżkach, głowy nie posiadają. Lśniące chytrością kuny oczka mrugają nad rozdziawioną paszczęką pełną ostrych ząbków.

Walka: Niepozorna to forma, ale do psotnika wielkiego należąca. Żyrek bowiem, jak nazwa wskazuje, pożre wszystko co mu do pyska wpadnie. Ciżemkę pogryzie. Dzban z mlekiem rozbije, a potem nawet skorupy pochłonie. Nogi stołków, a ław karczemnych lubo podetnie. Ba! Niejedna już siekiera wyszczerbiona została, jako gomółka sera, przez tego stwora. Przezorny gospodarz potrafi jednak żyć z nim w zgodzie, nawet korzyści czerpać z takiego lokatora. Żyrek bowiem zadowoli się śmieciem wszelakim, robactwo i myszy łowi. Problem jednak, gdy Żyrków przybywa.

Wtedy bowiem stają się niezwykle niebezpieczne. Ogołocenie konia do bieluchnej kości to dla chmary Żyrków kwestia kilku chwil. Przed ich zębami nie chroni nawet najtwardsza zbroja, a choćbyś ubił i setkę jednym ciosem, dwie kolejne pochłoną ramię którym zgładziłeś ich kamratów.

Występowanie: Żyrki są plagą ziem Eadern, opiewaną w legendach już od najdawniejszych pokoleń. Z rzadka zdarza się, by ich plemię rozpleniło się do postaci pożerającej wszystko na swej drodze hordy, jednakowoż właśnie takie zdarzenia opisują straszliwe baśni dawnych dni. Obecnie plagi Żyrków pochłaniają najwyżej pojedyncze wsie i to daleko poza obrzeżami większych ludzkich skupisk. Podobno wiele Żyrków spotkać można wśród ciemnego boru ziem plemienia Warchołwów, wokoło grodu Sleszczyn. Być może ich obecność w tych lasach ma jakiś związek ze starą legendą o Wieży Bieli i straszliwej klątwie jaka została na nią rzucona… 

 
Występuje w lokacjach/instancjach:
Wieża Bieli
Świerna Łąka
Przy przeciwniku można znaleźć:
Wszystkie prawa zastrzeżone. LineCladis
DivineEye Studio.
Czas generowania strony 0.084 s | Liczba zapytań SQL: 10 | Engine ver.: 1.94